Moje filmy.

 

obraz jpg. zdjęcie pięknych zakątków rzeki Czarna Konecka

 

Odtwarzanie filmów z dysku Google Drive.

Google daje zarejestrowanym użytkownikom 15 GB darmowej powierzchni dyskowej w swojej chmurze. Koszty wykupienia dodatkowych GB są nieznaczne w porównaniu z normalnymi serwerami. Filmy są ciężkie, więc jest to oszczędność hostingu. YouTube mnie nie kręci.

 Na dysku od Google dało się też postawić statyczną stronę. Ale w zeszłym roku Google zmieniło przepisy i ze stron html została figa. Nic nie trwa wiecznie. Ponoć na innych dyskach w chmurze, też można postawić stronkę, ale mnie się nie chce już szukać, bo najprawdopodobniej naciski hostingów, lub interesy własne, doprowadziły do zablokowania tej funkcji, także i w innych chmurach.

Filmy i tak można tam wstawiać i je udostępniać w sieci, więc jest O.K.

 

Smardz jadalny.

 Kliknięcie w zdjęcie przenosi na dysk Google. Kliknij dwukrotnie na film, aby odtworzyć.

FILM 4. Krótki film o smardzach jadalnych, które spotkałem drugi raz w życiu. Kilkanaście sztuk rosło sobie na trawniku niedaleko mojego domu.

Czytaj więcej: Smardz jadalny.

Tarło leszczy.

Kliknięcie w zdjęcie przenosi na dysk Google. Kliknij dwukrotnie na film by odtworzyć.

FILM 2. W 2011 r wędkowałem na zalewie w Kaniowie koło Kielc. Przechodząc przez tamę zaobserwowałem tarło niewielkich leszczy. Nakręciłem film. Leszczom towarzyszyły liczne karpie.

Czytaj więcej: Tarło leszczy.

Dyngusowy karp

Kliknięcie w zdjęcie przenosi na dysk Google. Kliknij dwukrotnie na film, aby odtworzyć.

FILM 1. Świąteczny drugi dzień spędziłem na wędkowaniu. Miałem ze sobą aparat, więc nakręcilem film. Kolega holował akurat karpia. Spotkaliśmy się nad wodą.

Czytaj więcej: Dyngusowy karp